Bio

,,Ako to všetko začalo ???”, nápad založiť dj-skú formáciu Delt-Jays prišiel v roku 2006. V tých časoch sme boli traja kamaráti čo si hovorili Dj Flagus, Dj Hugo Solorani a Dj Gigi, podľa toho vznikla aj prezývka. Niečo sme si požičali z latinského označenia pre trojuholník (delta), a niečo zo slova deejays.
Všetci traja sme vtedy poznali mixovanie len z počítačových programov ako sú Virtual Dj, Traktor Dj, alebo Fl studio. V týchto programoch sa v súčasnosti azda hrá každý začínajúci Dj, a my sme neboli výnimka. Dj Hugo Solorani a Dj Flagus po dlhom čase zháňania, ako takej aparatúry, vyrazili na svoju prvú akciu, kde hrali bez mixážneho pultu, len pomocou starého zosilňovača prehadzovali pesničky :-)

 

Po našej prvej akcii nás hranie chytilo natoľko, že sme začali v hľadaní nových akcií kde by sme to skúsili znovu. To sa naskytlo v klube Delta Gbely, kde sme spočiatku hrali všetci traja, za nejaký čas nás opustil Dj Gigi, a do roku 2012, teda Delt-Jays tvoria Dj Flagus a Dj Hugo Solorani. V Delte sme sa asi po roku stali rezidentnými dj´s. Pôsobili sme tam aktívne šesť rokov. Za tú dobu čo hráme prišli aj mnohé ďalšie kluby kde sme si stihli zahrať. Nedá mi pripomenúť, aj spoluprácu s kultúrnym domom v Gbeloch, kde sme sa stali v roku 2011 hlavnými zvukármi, a tak sme svoje služby rozšírili aj na kompletné ozvučenie akcií (Všetky referencie pozrite dole). Nasledovali mnohé akcie nielen u českých susedov, ale i v kluboch tu na Záhorí, podrobné info o pripravovaných akciách nájdete v Párty Liste, ktorý aktualizujeme každý mesiac. V roku 2014 sme začali poskytovať aj osvetlenie podujatí a začali spoluprácu s hudobnou skupinou Duo Jamaha, ktorej aktuálne poskytujeme svoje služby v oblasti ozvučenia a osvetlenia. V roku 2017 sme opäť rozšírili svoje aktivity ešte o poskytovanie projekcií a párty stanov, prišla aj spolupráca na Len Pre Ženy Tour II, kde sme dodávali kompletné zabezpečenie tejto show.

 

Umelci s ktorými sme spolupracovali:

Martin Dejdar, Strapo, Dj Spinhandz, Rytmus, ADiss, Tublatanka, Maroš Kramár, Jozef Vajda, Peter Šimun, Tublatanka, Šorty, Vera Wisterová. Binďo, Mirror Dancers, Dirtyy Boyzz Menstrip, Dj Anys, Milan Lieskovský, Jaroslav Slávik, Davide Mattioli, Igor Kmeťo ml., Anita Soul, The Gentlemen, Dj Pico, Dj Stame, Tom Mandl, Vrajim Gandhi, Kali, Peter Pann, Don Čičo, Martez (Beatbox show), Jam & Bazar, Gizela Oňová, Lýdia Volejníčková, Maja Velšicová, Duo Jamaha, Vonička V-Band, Progres, Karel Peterka jr., Frankie Zhyrnov, Veselá trojka Pavla Kršky, Marcel Zmožek, Martin Jakubec, Senický heligonkári, Kysucký prameň, Hudobná skupina Rubín, FS Gbelan, FS Skaličan, Oľga Baričičová, Black Band, Profil, Kroky Michala Davida, Jadranka, Božanka, Cimbálová hudba Popradčan, Ozefa Omáčkech, Vratislav Měchura, Karel Kopřiva, Radek Žalud, Radka Križanová, Erik Ňarjaš, Ivana Poláčková